Zachęcamy do skorzystania z usług Primafloor, które obejmują cyklinowanie parkietów w Poznaniu! Jest to znakomita opcja dla wszystkich Klientów mających w swoich domach starsze deski podłogowe z drewna i pragną przywrócić im atrakcyjny wygląd. Powierzając realizację tego zadania doświadczonym profesjonalistom, można na nowo cieszyć oczy naturalnym pięknem podłóg drewnianych, których sposób wykończenia będzie dostosowany do aktualnych preferencji estetycznych wszystkich domowników – zapraszamy!

Kiedy nie mamy możliwości wymiany podłogi na nową lub nie chcemy zmieniać posiadanego materiału, musimy tchnąć w niego nowe życie. Profesjonalnie wykonane cyklinowanie pozwala nam na całkowite odnowienie wierzchniej warstwy podłogi, zmianę wykończenia lub wybarwienia. Jest to praca wieloetapowa, wymagająca dużej wiedzy, precyzji i odpowiednich narzędzi. Dobrze wykonane cyklinowanie zapewni nam nowy wygląd i przedłuży żywotność każdej podłogi.

Cyklinowanie parkietów drewnianych

Drewno jest ponadczasowym materiałem wykończeniowym do wnętrz, który znakomicie wpisuje się w dowolny styl aranżacyjny. Podłogi z niego wykonane nadają każdemu pomieszczeniu luksusowy wygląd i jednocześnie wprowadzają do niego więcej przytulności. Jednak parkiet zrobiony z tego naturalnego tworzywa wraz z upływem lat traci swój atrakcyjny wygląd, który na szczęście można przywrócić, decydując się na cyklinowanie desek drewnianych. Taka usługa realizowana jest przez firmę Primafloor z Poznania z wykorzystaniem specjalistycznych środków i narzędzi. 

Do realizacji usługi używamy profesjonalnej cykliniarki, która pozwala szybko pozbyć się wierzchniej, zniszczonej warstwy parkietu, pozostawiając jego powierzchnię gładką i odnowioną. Samodzielny zakup takiego sprzętu wiąże się z dużym nakładem środków finansowych, więc jest nieopłacalny w przypadku prac wykonywanych sporadycznie. Jednak sama maszyna to nie wszystko, trzeba mieć również odpowiednią wiedzę i umiejętności, w przeciwnym wypadku cyklinowanie zapewni nam odwrotny skutek od zamierzonego. 

Kiedy warto zlecić cyklinowanie parkietów?

Chociaż drewno wykorzystywane przy produkcji podłóg wyróżnia się dużą odpornością mechaniczną, z czasem na jego powierzchni powstają nieestetyczne uszkodzenia. Rysy i szpecące otarcia pojawiają się zwłaszcza na deskach umieszczonych w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak przedpokój w domu czy pomieszczenia w obiektach publicznych i lokalach komercyjnych. Cyklinowanie pozwala pozbyć się wszelkich niedoskonałości i przywrócić walory estetyczne parkietów drewnianych.

W przypadku lokali mieszkalnych odświeżanie podłóg warto realizować co 5-10 lat, w zależności od indywidualnych potrzeb oraz przede wszystkim stanu desek drewnianych. Jeśli cyklinowanie parkietów nie będzie wykonywane przynajmniej raz na dekadę, może dojść do poważnych defektów tworzywa i w rezultacie jego trwałego zniszczenia. Drewno gatunków krajowych oraz egzotycznych codziennie ściera się w wyniku standardowego użytkowania. Zlecając nam realizację usługi odnawiania podłóg w Poznaniu, można dodatkowo zabezpieczyć je przed czynnikami zewnętrznymi, stosując specjalistyczne preparaty ochronne. 

Jak przebiega cyklinowanie parkietów?

W trakcie odnawiania podłogi drewnianej z użyciem cykliniarki jej grubość zmniejsza się maksymalnie o zaledwie kilka milimetrów, co nie stanowi problemu przy cyklinowaniu większości parkietów. Przed przystąpieniem do pracy przeprowadzamy kontrolę stanu technicznego desek, aby określić, czy usługa może być zrealizowana. Zalecamy bowiem odświeżanie wyłącznie elementów wykończenia, których grubość wierzchniej warstwy wynosi minimum 2 mm. W przypadku cieńszego materiału prace mogą spowodować jego uszkodzenie i osłabienie. 

Profesjonalne cyklinowanie parkietów pozwala nie tylko je odświeżyć, ale także pozbyć się uciążliwych zabrudzeń i starych lakierów oraz wyrównać powierzchnię desek. Poza tym usługa sprawdzi się, kiedy zależy nam na zmianie wyglądu podłóg bez konieczności inwestowania w zakup zupełnie nowych materiałów wykończeniowych, co wiązałoby się ze znacznie większymi kosztami. Warto przy tym pamiętać, że renowacja zajmuje też o wiele mniej czasu, niż demontaż starej podłogi i układanie drewnianych desek od podstaw. 

Przy kontroli technicznej podłóg w domu Klienta wybieramy rodzaj narzędzi, które będą wykorzystywane w trakcie prac. W przypadku parkietów klejonych jak i podłóg pływających sprawdzi się dobrze dobrana cykliniarka oraz inne urządzenia pomocnicze, w tym niektóre w wersji ręcznej. Cyklinowanie na początku wykonujemy z użyciem papieru ściernego o dużej grubości, systematycznie sięgając po materiały o coraz mniejszej gramaturze. Na koniec pokrywamy całą powierzchnię środkami ochronnymi oraz preparatami koloryzującymi w preferowanym odcieniu. 

Zapraszamy do wybrania naszej oferty na cyklinowanie parkietów w Poznaniu! Gwarantujemy atrakcyjne warunki współpracy oraz szeroki zakres usług, dostosowany do każdego zlecenia w sposób indywidualny. Zachęcamy też do kontaktu z biurem obsługi Primafloor, w razie dodatkowych pytań dotyczących realizowanych prac.

Sprawdź również: montaż paneli podłogowych poznań, renowacja podłóg poznań